MAVİ YOLCULUKEge'nin Türk kıyıları, doğası, tarihi ve konukseverliği ile, benzer yörelerden farklıdır. Buralara kolayca gelinebilir. Geldikten sonra da, modern dünyanın dert ve kederlerinden uzaklaşılır. Antik tarih, tenha koylar ve zamanın dışında kalmış köyler… Şehirlerin itiş kakışından ve telaşlı sayfiyelerden yalnızca kısa bir mesafedeki bu yerler, en yorgun konukların bile, biraraya gelerek keşfetmelerine fırsat verir. Mavi Yolculuk, bir başka yerde asla görülemeyecek keşifler yapılacağını garanti eder.

1. GÜN :
Bodrum limanı Saat 15:30 dan itibaren konuklarımız Tekne tur görevlisi tarafından kamaralarına yerleştirilir. Tur ve tekne hakkında kısa ön bilgiler verilir. Yatta servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme limanda yapılır. Arzu eden Konuklarımız Bodrum’u gezebilirler.

2. GÜN : Bodrum - Alakışla bükü – Çökertme Sabah Konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken Kaptanımız liman çıkış işlemlerini tamamlar ve kahvaltıdan sonra Barbaros Yachting görevlisi ve Kaptanımız tarafından konuklarımız yat mürettebatı ile tanıştırılır, turla ilgili bilgiler aktarılır ve Kaptan eşliğinde harita üzerinde gidilecek yerler hakkında kısa bilgiler verilir.Kahvaltı ve info toplantısından sonra Alakışla bükü’ne hareket. Arzu edilirse Alakışla Bükündeki eski Bizans köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.

3. GÜN : Çökertme - İngiliz limanı Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla koyu’na hareket. Tuzla’da öğle yemeği ve yüzme molası. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz limanında. Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı denmektedir.

4. GÜN : İngiliz limanı – Sedir adası – Karacasöğüt Kahvaltıdan sonra Sedir adası’na hareket. Burada Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai ören yeri bulunmaktadır. Burası Orta çağda Rodos’lu şövalyelerin barınak yeri olarak kullanılmıştır. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılır. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı denir. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasaktır. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmıştır. Bu tür kum bugün yalnızca Tunus’ta vardır. Sedir Adası’na giriş ücretlidir. Akşam yemeği ve geceleme, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de. Arzu edilirse buradan Marmaris’e gezi düzenlenebilir. Marmaris yolu 20 dakika sürer.
 
5. GÜN : Karacasöğüt – Löngöz Kahvaltıdan sonra Ballısu koyu. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılır. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.

6. GÜN : Löngöz – Orak adası Kahvaltıdan önce Kargılı koyu’na hareket. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak adası’na gidilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılır.
 
7. GÜN : Orak adası – Papuçburnu- Bodrum Kahvaltıdan sonra Papuçburnu’na hareket. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Haremten koyu. Bu koyda saat 5 çayı servisinden sonra Bodrum limanı’na giriş. Geceleme Bodrum limanında yapılır.

8. GÜN : Bodrum Sabah kahvaltısı sonrası saat 09:00da sizleri teknemizden uğurluyor ve bir dahaki BLUE MAP TUR organızasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Teknede T.P veya H.D konaklama
* Sürpriz çekilişler ve hediyeler
* İkramlar ve animasyonlar
* BLUE MAP TUR Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm ozel harcamalar.
* Extra belirtilen tüm organızasyonlar.
GENEL BİLGİLER
* Tura 00-03 yaş arası çocukların katılması.
   sakıncalıdır. Her Şey dahil konsepti 24 saattir .

Fiyat ve Rezervasyon için 0 212 433 35 69...