DOĞU ANADOLU TURU 7 GECE 8 GÜN ( OTOBÜS )1.GÜN CUMA : Misafirlerimizi İstanbul’dan saat 20:00’de alıp uzun bir yolun başlangıcı olan Doğu turuna 12 saatlik Sivas’a hareketle başlıyoruz. Yolda iki yerde yemek molası (Ekstra) veriyoruz.

2. GÜN CUMARTESİ : Sabah saatlerinde Sivas’a varış otele yerleştikten sonra ilk olarak Behram paşahanı,Şifahiye medresesi,çifte minare gezdikten sonra Öğlen Yemeği (Extra) yemekten sonra Bücüriye medresesi,Gök medresesi ve kilimciler çarşısının ardından konaklama otelimizde.

3.GÜN PAZAR : Sabah kahvaltısından sonra Erzincan’a hareket üç saatlik yolculuktan sonra Erzincan’a varış zaman kaybetmeden Taşçı Hamamı,Girlevik şelalesi ardından Öğlen yemeği (Ekstra) Yemek sonrası Erzincan Müzesini geziyoruz akşama doğru Erzurum’a hareket ederek Erzurum’daki otelimize yerleşiyoruz. 

4. GÜN PAZARTESİ : Sabah kahvaltıdan sonra Şehirde Çifte Minare,Üç Kümbetler,Yakutiye Medresesi,Ulu Camii,Erzurum Kalesi (Saat Kulesi) öğlen yemeği (Ekstra).Yemek sonrası Kars’a hareket Kars’ta ilk olarak Anı harabeleri :M.Ö. 350 –300 yıllarına dayanmaktadır. Anı’dan kent surları Ortaçağ kiliseleri Selçuklu mimarı eserleri,Menucehr Cami,Ebul Muammeral Cami ( Boz Minare ) Keçel Kilisesi ( Aziz Pirkitch Kilisesi ) ,Şirli Kilise (Aziz Gregor Kilisesi) otele yerleşeme akşam yemeği serbest zaman.        

5. GÜN SALI :       Kahvaltıdan sonra Kars şehir merkezinde gezimize devam ediyoruz. Abughamrent Gregor Kilisesi,Güvercinli Kilisesi ( Genç Kızlar Kilisesi ) Kemserakanlı Kilisesi,Meryem Ana Katedrali (Fethiye Cami) Arak Eltos Kilisesi, Havariler Kilisesi (Kümbet Cami- Merkez ),Kars Kalesi Öğlen yemeği (Ekstra) yemek sonrası Doğubeyazıt’a hareket Doğubeyazıt’ta İshak Paşa Sarayı (1685-1784) tarihinde Çolak Abdi tarafından yapılmış ve Osmanlı ,Selçuklu dönemine ait figürler ile süslenmiştir. Akşama doğru Van’a hareket otele yerleşme akşam yemeği serbest zaman.

6. GÜN ÇARŞAMBA : Kahvaltıdan sonra Van’da ilk olarak Akdamar adasına tekne ile yolculuk,Akdamar ermeni kilisesi, (M.S.915-921) yılları arasında mimar keşiş manuel tarafından kral  l.GAGİK’in denetiminde inşa edilmiştir. Urartulardan kalma Van kalesi (M.Ö.9 YY.), Hoşaf kalesi : (Kalenin ilk kez Urartu döneminde keleşin geçidi üzerinden kuzeybatı İran’a giden askeri yolu denetlemek amacıyla kurulduğu bilinmektedir.) gezildikten sonra otele dönüş akşam yemeği ve serbest zaman. 

7. GÜN PERŞEMBE : Kahvaltıdan sonra Malatya’ya hareket öğlenden sonra Malatya’ya varış şehir gezisinde Malatya müzesi,tarihi çarşılar ve dünyaca ünlü kaysı çarşılarını gezme imkanı akşam otele dönüş akşam yemeği ve serbest zaman.       

8. GÜN CUMA : Kahvaltıdan sonra İstanbul’a  Hareket yolda İki yemek molasından sonra gece İstanbul’a varış böylece Doğu turumuzu tamamlamış oluyoruz bir sonraki turda görüşmek üzere misafirlerimizle vedalaşıyoruz.        

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 gece Y.P konaklama
* Lüks otobüsler ile ulaşım
* Profesyonel rehberler eşliğinde çevre gezileri
* İkramlar ve animasyonlar
* BLUE MAP TUR Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm öğlen yemekleri
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
UYARI
* Rehberimiz, gerekli gördüğü takdirde programda 
   değişiklik ve iptal etme hakkına sahiptir.
* BLUE MAP TUR yeterli doluluğun sağlanamaması nedeni
   ile turu iptal etme veya başka bir tarihe kaydırma
   hakkını saklı tutar.

Fiyat ve Rezervasyon için 0 212 433 35 69...