GAP TURU 8 GECE 9 GÜN ( OTOBÜS )1.GÜN : 21:00Ataköy Osmanlı Köyü - 22:00 Harbiye Merkez Ofis Önü - 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi ve 06:00 Ankara Söğütözü Ulusoy  önünden non-stop ikramlar eşliğinde Mersin'e hareket ediyoruz. 

2. GÜN : Yolda alınan serbest sabah kahvaltısının ardından öğlen saatlerinde Mersin'e varış. Otelimize yerleşip kısa bir dinlenme molası verdikten sonra Mersin Kızkalesi'ne hareket ediyoruz. Burada  Cennet Cehennem Mağaraları , Kız Kalesi ziyareti ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( MERSİN )

3.GÜN : Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Antakya'ya hareket yol üzerinde Sokulu Mehmet Paşa cami gezildikten sonra Antakya'ya varış,otele yerleşme öğlen yemeğimizi Harbiyede alıyoruz.(Extra),yemek sonrası St.Pierre Kilisesi,dünyanın en büyük mozaiklerinin sergilendiği açık hava müzesinin gezilmesi,St.Simon Kilisesinin ardından otele dönüş.Konaklama akşam otelimizde. ( ANTAKYA )

4. GÜN : Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Gaziantep'e hareket,Şehir merkezinde Gaziantep Etnografya müzesi, 600 yıllık taş aletleri ve Zeugma’dan çıkarılan dünyanın en kıymetli mozaikleri, Altın takılar ve sikkelerin bulunduğu Arkeoloji müzesinin gezilmesinin ardından G.Antep Kalesine gidiyoruz. Kale gezisi sonrasında Gaziantep mutfağına özgü öğlen yemeğimizi alıyor (extra) ve sedef atelyelerinde konu hakkında bilgi aldıktan sonra alış veriş için boş zaman ardından akşama doğru Adıyaman’a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam erken uyanacağız, neden derseniz 02:30’da Nemrut Dağını görmek için hareket edeceğiz.

5. GÜN : Nemrut dağında 05:00’da güneşin doğuşu eşliğinde Kommangene Kralı Antıocus’un güneşin ayakları altında doğuşu ve batışını seyretmek için yaptırdığı ve tanrılara adadığı büyülü tümülüsü ve devasa tanrı heykellerini gezerek bilgi alıyoruz. Sonrasında ise Nemrut dağının inişinde bulunan Yeni Kale, Cendere Köprüsü ve Karakuş tepesini gezdikten sonra otelimize geri dönüp sabah kahvaltımızı alıyoruz. Sabah kahvaltısı ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan ve Türkiye’nin gururu, dünyanın 6. büyük barajı Atatürk Barajı gezisini takiben hemen barajın yanında bulunan otantik kıl çadırda çay molası veriyoruz. Sonrasında ise Ş.Urfa’ya varıyor ve ara vermeden Urfa’yı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Sipahi pazarı, Kazzaz pazarı, Gümrük Hanı, Hacıkamil Hanı, ve Hüseyniye Çarşısını gördükten sonra Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ve ateşe düştüğü yer olan Balıklı Gölü gördükten sonra  Urfa Kalesi’ne çıkıyor ve şehri kuşbakışı inceleme imkanı buluyoruz sonrasında ise konaklama yapacağımız otelimize yerleşme imkanı ve akşam yemeği alma imkanı buluyoruz. Bu arada unutmadan karnınızı fazla doyurmayın neden derseniz bu akşam sizler için düzenlenen SIRA GECESİ’ne (Extra) davetlisiniz.

6. GÜN : Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında 9000 yıllık tarihi şehirimiz olan Harran’a varıyoruz. Harran’a vardığımızda hiç ara vermeden ilk  olarak  İç Kale’yi, surları, dünyanın ilk islam üniversitesini ve konik yapılı evlerini gördükten sonra Konuk evindeki çay-kahve molamızın ardından Mardin’e hareket ediyoruz.Öğlen Mardine varış otele yerleşme öğlen yemeği (Extra).Yemek sonrası tarihi evleri,Kırklar kilisesini,1600 yıllık Deyrulzefran kilisesini,Kasımıye medresesini gezip ardından alış veriş için serbest zaman akşam otelimize dönüş.Konaklam akşam otelimizde.(MARDİN)

7.GÜN : Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra Midyat’a gidiyor ve burada taş işçiliğinin yoğun olduğu evleri ve MorGabriel manastırını geziyoruz. Sonrasında ise Hasankeyf’e hareket ediyor ve burada Küçük Saray, Büyük Saray, Ulucamii, mağara evleri, Kale ve Dicle nehrinin seyriyle birlikte Dicle kıysında öğlen yemeğimizi alıyoruz (Extra).Yemek sonrası  Batman üzerinden Diyarbakır’a gidiyoruz.Diyarbakır'da Dünyaca ünlü surlarını,Ulu Camii (Mor Thoma),Cahit Sıtkı Tarancı Evini ve tarihi çarşıları geziyoruz.Akşam yemeğimizi Diyarbakırda alıyoruz,yemek sonrası Kapadokya'ya hareket Sabah Kapadokya'ya varış.

8. GÜN : Sabah saatlerinde Kapadokya'daki otelimize varış ve odalara yerleşme. Dinlenme molamızın ardından Ürgüp'e hareket ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı Carpet House evini , Şarap mahzenlerini, Üç güzeller ( Anne-Baba-Çocuk ) peri bacalarını, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kzılırmak'tan çıkarılan killere şekil verilen Çanak - Çömlek Atölyelerini gezerek akşam saatlerinde Güneşin batışını seyretmek üzere Kızıl Vadi'ye hareket ediyoruz. Kzıl Vadi'de şarabımızı yudumlayarak güneşin batışını seyrederek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( NEVŞEHİR )

9. GÜN : Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Derinkuyu Yer altı Şehri, Narlıgöl Krater Gölü ve Ihlara Vadisi ve Vadi içerisindeki kiliseleri gezerek İstanbul'a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka BLUE MAP TUR organizasyonda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz .

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 7 gece Y.P konaklama
* Lüks otobüsler ile ulaşım
* Profesyonel rehberler eşliğinde çevre gezileri
* İkramlar ve animasyonlar
* BLUE MAP TUR Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm öğlen yemekleri
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
UYARI
* Rehberimiz, gerekli gördüğü takdirde programda 
   değişiklik ve iptal etme hakkına sahiptir.
* BLUE MAP TUR yeterli doluluğun sağlanamaması nedeni
   ile turu iptal etme veya başka bir tarihe kaydırma
   hakkını saklı tutar.

Fiyat ve Rezervasyon için 0 212 433 35 69...